Rozwój

poprzez

coaching

Coaching pomaga ludziom uczyć się, a nie jest po to, aby ich uczyć. Coaching nie jest także doradztwem. Coach zadaje pytania, a klient (tak nazywa się osobę korzystającą z coachingu) sam poszukuje odpowiedzi. Dzięki temu klienci coachingu doświadczają ogromnej satysfakcji ponieważ sami znajdują rozwiązania i pomysły na działanie.

Moi Klienci podkreślają, iż w coachingu najbardziej rozwojowe jest to, że:

  • pozwala lepiej poznać samego siebie
  • pobudza kreatywność w poszukiwaniu rozwiązań
  • wzmacnia zaangażowanie we wprowadzaniu zmian
  • prowadzi do świadomego dokonywania zmian
  • koncentruje się na osiąganiu celów
  • dostarcza energii do działania i rozwiązywania problemów

 

trener

coach

manager

 

Efektywność coachingu

Coaching przynosi szybkie rezultaty dzięki “mechanizmowi dźwigni”, który sprawia, że angażując siły we właściwy obszar jest się w stanie uzyskać istotne efekty. W praktyce oznacza to, że poprzez coaching znajdziecie Państwo szybkie rozwiązanie problemu, z którym zmagaliście się, być może, od dłuższego czasu. Dzieje się tak wtedy, gdy, zajmiecie się problemem od takiej strony, której wcześniej nie braliście pod uwagę.

Kluczem do osiągnięcia najlepszych rezultatów jest pełne zaangażowanie klienta i gotowość do kilkumiesięcznej intensywnej pracy w procesie coachingowym. Klient decyduje jak ma przebiegać proces rozwoju i do niego należy zdefiniowanie celów, nad którymi chce pracować. Dzięki temu praca jest bardziej skuteczna. Ważne jest, aby spotkania były regularne i odbywały się co 3 – 4 tygodnie.

Coaching pomaga w rozwoju pracownika, przez co zyskuje

również firma, w której pracuje.

TCM Elżbieta Reda
Polski Konopat 32A
86-105 Świecie
tel. 697-483-985
elzbieta.reda@t-c-m.com.pl

© 2023 Elżbieta Reda