elżbieta reda
TCM Elżbieta Reda Spółka Jawna
Rozwój poprzez coaching

Coaching pomaga ludziom uczyć się, a nie jest po to, aby ich uczyć. Coaching nie jest także doradztwem. Coach zadaje pytania, a klient (tak nazywa się osobę korzystającą z coachingu) sam poszukuje odpowiedzi. Dzięki temu klienci coachingu doświadczają ogromnej satysfakcji ponieważ sami znajdują rozwiązania i pomysły na działanie.

Moi Klienci zwykle podkreślają, iż w coachingu najbardziej rozwojowe jest to, że:

Efektywność coachingu
Coaching przynosi szybkie rezultaty dzięki “mechanizmowi dźwigni”, który sprawia, że angażując siły we właściwy obszar jest się w stanie uzyskać istotne efekty. W praktyce oznacza to, że poprzez coaching znajdziecie Państwo szybkie rozwiązanie problemu, z którym zmagaliście się, być może, od dłuższego czasu. Dzieje się tak wtedy, gdy, zajmiecie się problemem od takiej strony, której wcześniej nie braliście pod uwagę.
Kluczem do osiągnięcia najlepszych rezultatów jest pełne zaangażowanie klienta i gotowość do kilkumiesięcznej intensywnej pracy w procesie coachingowym. Klient decyduje jak ma przebiegać proces rozwoju i do niego należy zdefiniowanie celów, nad którymi chce pracować. Dzięki temu praca jest bardziej skuteczna. Ważne jest, aby spotkania były regularne i odbywały się co 3 – 4 tygodnie.

Coaching pomaga w rozwoju pracownika, przez co zyskuje również firma, w której pracuje.